Slikta kredītvēsture Latvijā

Būt cilvēkam ar sliktu kredītvēsturi Latvijā nav nekas neparasts. Šādi cilvēki ir vairāki desmiti, ja ne pat simti tūkstoši. Daļa no viņiem nav spējuši nomaksāt parādus, citi vienkārši ir bijuši aizmāršīgi. Lai kādi arī nebūtu iemesli, brīdī, kad parādsaistības netiek pildītas ilgāku laiku, parādnieks var tikt iekļauts parādnieku sarakstos. Tiklīdz tas notiek dzīve kļūst sarežģītāka, vismaz tiem, kas vēlas kaut ko pirkt uz nomaksu. Visi komersanti, kuriem ir darīšanas ar cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi var būt mazliet paranoiski. Daži uzreiz atsaka sadarbību, citi izvirza nesamērīgas prasības. Tā kā izvēle ne vienmēr ir liela, reizēm nākas piekrist sadarboties uz sliktākiem noteikumiem. No tā ir iespējams izvairīties, ja parādsaistības tiek kārtotas savlaicīgi un parādnieku reģistros nemaz neiekļūst. Ja tas tomēr ir noticis, daudz neko darīt vairs nevar, jo informācija par parāda atmaksas kavēšanas faktu datu bāzē glabājas vairākus gadus. Ja parāds tiek dzēsts, datu bāzē var parādīties ieraksts, ka parādsaistības ir izpildītas, bet izņemt šo informāciju neviens nav gatavs.

Ja Jūs esat viens no tiem cilvēkim, kuriem ir bijis pietiekami daudz saprāta vai veiksmes, lai neiekļūtu parādnieku reģistros, Jums var būt pieejams ātrais kredīts internetā. Lai izmantotu šo pakalpojumu nav vajadzīgs maģistra grāds finansēs. Naudas aizdevums tiek piešķirts, ja ir regulāri ienākumi un konts bankā. Piešķirot aizdevumu, tiek vērtēta kredītvēsture, līdz ar to ir skaidrs, ka ar sliktu kredītvēsturi aizņemties būs grūtāk. Pēc tam, kad pieteikums ir aizpildīts un profils ir apstiprināts, atliek tikai paļauies uz kredītspeciālistu darbības ātrumu. Neko sasteigt vairāk nav iespējams un arī nevajag. Izvērtēšana ir ātra, taču tā nenotiek ārpus darba laika. Aizpildot pietiekumu savlaicīgi naudu var saņemt jau stundas laikā vai pat ātrāk. Saņemot aizdevumu, var iestāties eiforija, jo tas šķiet gluži kā laimēt loterejā, taču tā tas nav. Parāds būs jāatmaksā un ir svarīgi saprast, no kurienes ņemt līdzekļus, lai parādu nomaksātu. Patiesībā tas ir jādara jau pirms pieteikšanās aizdevumam, jo vēlāk jau var būt par vēlu.

Viena būtiska priekšrocība, kas ir jaunajiem klientiem, t.i. tiem, kas piesakās kredītlīnijai vai naudas aizdevumam internetā pirmo reizi ir iespēja īstermiņā aizņemties bez komisijas maksas. Bezprocentu kredīts ļauj aizņemties noteiktu summu uz laiku līdz četrām nedēļām un atmaksāt tieši tik, cik aizņēmāties. Kavējot termiņu, jāsaprot, ka tas nepaliks bez sekām un sekas šajā gadījumā ir prasība no kreditora maksāt papildus par saistību nepildīšanu un/vai maksa par termiņa pagarināšanu. Saskaņā ar dažādiem statistikas pārskatiem, ne visi cilvēki ir spējīgi atgriezt parādu noteiktajā termiņā, līdz ar to “bezmaksas kredīts” ātri vien kļūst par dārgu finanšu pakalpojumu. Komisijas maksa standarta interneta kredītu darījumiem ir no 8% līdz 25%. Izvēloties kādu no uzņēmumiem, kurā pieejamas akcijas, komisijas maksa var izpalikt, taču tikai pie nosacījuma, ka cilvēks ir pietiekami saprātīgs un vienlaikus arī maksātspējīgs. Ir cilvēki, kas velk laiku garumā un tā vietā, lai nomaksātu pamatsummu ik mēnesi maksā par līguma pagarināšanu (~10% mēnesī). Ja tas notiktu vienu reizi – nekas, bet, ja tas notiek vairāk kā gadu, tad ir skaidrs, ka par aizdevumu tiek pārmaksāts jau vairāk kā dubultā. Izmaiņas Latvijas likumdošanā situāciju gan ir nedaudz uzlabojušas, taču kopējais princips paliek nemainīgs. Tiem, kas kavējas ir jāmaksā vairāk un tas vienmēr ir nepatīkami. Cilvēki, kuri vēlas aizņemties internetā, viņiem vajadzētu būt pietiekami saprātīgiem, lai izvērtēturiskus. Reālā dzīvē gadās visādi un katrs pats ir atbildīgs par saviem pieņemtajiem lēmumiem. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt parādu. Esiet atbildīgi. Jūsu vietā neviens cits nedomās.