Lietoti auto

      Comments Off on Lietoti auto

Lietotu auto plusi

Latvijā absolūti lielākā daļa autovadītāju pārvietotajas ar lietotām automašīnām. Lietoti auto ir lētāki, uzticamāki un izdevīgāki nekā jauns transporta līdzeklis. Jau brīdī, kad automašīna pamet salonu tā automātiski zaudē vismaz 20 – 30 procentus no savas vērtības, turklāt jauns auto arī nelāgi ož. Kam gadījies sēdēt pie pilnīgi jauna auto stūres, tas sapratīs, ka tikko no rūpnīcas nākusi automašīna vēl smird pēc ķīmijas.

Paši labākie lietotie auto nāk no Rietumeiropas valstīm. Pārsvarā Latvijas pircējiem tiek piegādāti:

  • lietoti auto no Vācijas;
  • lietoti auto no Francijas;
  • lietoti auto no Austrijas.
  • lietoti auto no Beļģijas vai Itālijas.

Jāatzīmē, ka Vācija kā mazlietotu un lietotu autmašīnu eksporta lielvalsts šajā sarakstā ievērojami dominē. Iemesli tam ir vēsturiski un saistīti ar Latvijas iedzīvotājiem tuvo vācu mentalitāti, kā arī valodas zināšanām. Tā kā Vācija ir salīdzinoši liela, vislabāk meklēt automašīnu, kas nodarbināta pārsvarā Rietumvācijā, Holandes robežas tuvumā. Šajā pusē ziemas ir maigākas, temperatūras svārstības mazākas un arī reljefs līdzenāks. Praksē tas nozīmē, ka auto būs bijis pakļauts vienmērīgākai slodzei, ja vien nav kalpojis kā komerctransports vai īpašnieki nav bijuši dedzīgi ceļotāji.

Tā kā lietots transporta līdzeklis ir lētāks, pircējam atliek vairāk brīvi līdzekļi citām vajadzībām. Atšķirībā no jaunajiem automobiļiem, kur viss ir piebāzts ar elektroniku, vecākus transporta līdzekļus ir iespējams vismaz daļēji saremontēt ar paša vai mazpilsētas autoservisa speciālistu palīdzību. Remonta izmaksas vecāka gadagājuma transporta līdzekļiem ir zemākas un daži pat smej, ka “detaļas pārdod uz kilogramiem”. Protams, komforts tiem var nebūt tikpat augsts kā jaunākās paaudzes auto, taču ne vienmēr. Vecāka gadagājuma japāņu auto var būt tādas pat ekstras kā piecus, desmit gadus jaunākam Eiropā ražotam transporta līdzeklim.

Pirms pieņemt lēmumu par auto iegādi ir svarīgi apzināt savas vēlmes un finansiālās iespējas. Izejot no šiem diviem faktoriem, ir iespējams atrast sev piemērotu risinājumu. Nav viens – labākais auto. Apliecinājums šai patiesībai ir redzams uz Latvijas autoceļiem, kur mēs redzam visdažādāko marku transporta līdzekļus. Ja būtu viens labākais vai vismaz labākais noteiktā klasē, tad visi ģimenes cilvēki brauktu ar vienu, bet sportisti ar citu transporta līdzekli. Reālā dzīvē katrs izvēlas sev sirdij tīkamāko un maciņam pieejamāko lietoto auto.

Kur meklēt lietotu auto ?

Viena no iespējam ir pašam braukt uz Vāciju, lai nopirktu automašīnu. Pirms tam, vai jau esot Vācijā der ielūkoties portālā mobile.de. Svarīgi pārdevējam zvanīt no Vācijā reģistrēta mobilā telefona numura, jo saskaņā ar Vācijas likumdošanu pārdevējs ir juridiski atbildīgs par sludinājumā norādītās informācijas pareizību. Ja auto pircējs ir no citām valstīm, tad jārēķinās, ka pārdevējs īpaši neiesprings un var stāstīt visādus brīnumus.

Otra iespēja, iegādāties lietotu auto no ārzemēm, ir izmantojot auto dīlerus vai pārpircējus, kas par attiecīgu naudas summu ir gatavi piegādāt transporta līdzekli uz Latviju. Šādus starpniekus varat meklēt savu tuvinieku lokā vai pazīstamā autoservisā. Protams, to var darīt arī internetā, taču tad iespēja iegrābties ir krietni vien lielāka.

Trešā iespēja nopirkt lietotu automašīnu, ir dodoties uz Latvijas lietoto transporta līdzekļu auto plačiem. Tādi ir daudzi un pat vienā Tukumā lietotu auto tirgotāji ir izveidojuši vairāk kā 20 auto tirdzniecības laukumus. Arī citās pilsētās vai to tuvumā ir lietotu auto tirdzniecības pārstāvji.

Ceturtā iespēja ir apjautāties tuvinieku un paziņu lokā, vai nav kāds, kas pārdod savu veco transporta līdzekli. Pārdodot pazīstamam vai vismaz paziņu paziņam veco auto neviens parasi neblēdās, līdz ar to iespēja nopirkt pieņemamas kvalitātes auto ir samērā liela. Lai veicas un izdodas.