Kā paildzināt auto ekspluatācijas termiņu

      Comments Off on Kā paildzināt auto ekspluatācijas termiņu

Katrs auto īpašnieks agri vai vēlu ir spiests sākt rūpēties par savu spēkratu. Eļļas, riepu, filtru, zobsiksnas maiņa ir ikdienas procedūra, kas nav dārga un var būtiski paildzināt automašīnas ekspluatāciju. Lai arī auto tehniskais aprīkojums un elektroniskie sensori ir gājuši krietni uz priekšu, tomēr joprojām atbildība par auto stāvokļa uzmanīšanu un pienācīgu uzturēšanu ir uz autovadītāju pleciem.

Eļļas līmeņa kontrolei būtu jākļūst par ikdienas procedūru ikvienam autovadītājam. Nav nekāds noslēpums, ka nereti automašīnas signāllampiņa, kas kontrolē eļļas līmeni motorā iedegas pārāk vēlu vai needegas vispār. Rezultātā tiek braukts bez eļļas un tas var salīdzinoši ātri novest pie nepieciešamības veikt motora remontu vai pat pirkt jaunu motoru. Abos gadījumos izmaksas sākas no dažiem simtiem par lietotu, līdz vairākiem tūkstošiem eiro par jaunākās paaudzes motoru. No tā visa ir iespējams izvairīties, ja tiek rūpīgi sekots eļļas līmenim. Papildus jāseko arī dzesēšanas šķidruma līmenim. Lai arī tas tiek patērēts nesalīdzināmi mazāk kā eļļa, tomēr var pienākt brīdis, kad arī tosola lampiņa iedegas panelī sarkanā krāsā. Šādās reizēs uzreiz stājieties malā, jo braucot bez dzesēšanas škidruma motora temperatūra ātri uzkāpj līdz ļoti augstai temperatūrai un var tikt sabojātas vairākas tā detaļas. Sliktākajā scenārijā ir jāveic motora nomaiņa.

Otrs faktors, kam jāpievērš uzmanība ir rūsa. Mazi rūtas pleķīši var parādīties pat uz dažus gadus veciem auto visnegaidītākajās vietās. Braucot pa zemes vai grants seguma auto ceļiem akmeņi lido uz visām pusēm un var nosist arī krāsu. Ja tas notiek, pastāv samērā liela iespēja, ka tiks atsegts kails metāls, kur rūsa iemetīsies viens divi. Ieteikums – tiklīdz rūsa parādās veiciet auto apstrādi, noņemiet rūsu un apstrādājiet automašīnu ar pretkorozijas līdzekļiem.

Treškārt, kvalitatīva degviela. Nelejiet bākā kontrobandas degvielu, jo nav zināma tās izcelsme un pievienoto vielu sastāvs. Lai arī šādā veidā varat ietaupīt vairākus simtus eiro gadā, tomēr nekad nevarat zināt, vai degviela ir gana kvalitatīva un neapdraud motora darbību.

Reizēs, kad nepieciešams veikt kādas detaļas nomaiņu, nekavējieties. Ja detaļa plīsīs vai sabojāsies pavisam, zaudējumi var būt daudz lielāki nekā sākotnēji paredzēts.

Secinājums – skopais maksā divreiz. Maksājiet par to, kas ir vajadzīgs un, ja vēlaties izvairieties no ekstrām un auto jums kalpos daudzus gadus.