Aizdevums auto iegādei

      Comments Off on Aizdevums auto iegādei

Katrs kas kaut reizi ir braucis ar auto, vēlas to iegūt savā īpašumā. Diemžēl, ne visiem tas ir pa spēkam vai pa kabatai un mērķa sasniegšanai var būt nepieciešams finansējums no ārējiem resursiem. Labākais variants kā to iegūt ir pajautāt tuviniekiem – brālim, māsai, tēvam, dēlam. Ja viņu rīcībā būs brīvi līdzekļi un viņi būs pārliecināti, ka Jums vajadzīga nauda automašīnas iegādei, palīdzību neatteiks. Protams, ne visiem ir tik laimīga situācija un nākas aizņemties no juridiskajām personām. Vairumā gadījumu aizdevēji piedāvā aizdot naudu ar atmaksas termiņu līdz trīs, retāk pieciem vai desmit gadiem. Procentu likmes aizdevumam var sasniegt pat 20 un vairāk procentus gadā. Finansējuma saņemšanas procedūra nav sarežģīta, taču nereti galvenais šķērslis ir nepietiekami ienākumi vai problemātiska kredītvēsture. Klientiem, kuru ienākumi nav pietiekami vienmēr pastāv iespēja piesaistīt ķīlu vai galvotāju. Attiecībā uz kredītvēsturi nav vienotas atbildes. Viss būs atkarīgs no pārkāpuma smaguma un aizdevēja nostājas šajā jautājumā. Parasti kredīti ar sliktu kredītvēsturi  tiek atteikti tiem cilvēkiem, kuru pārkāpums ir bijis gana nopietns. Ilgstoši kavēti maksājumi, kredītsaistību ignorēšana un izvairīšanās no atbildības ir būtiskākie pārkāpumi. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju gan pārkāpumi aprobežojas ar kavētu mobilā tāruņa vai komunālo maksājumu rēķinu apmaksu. Pēdējai grupai iespējas aizņemties internetā būs daudz plašākas, kā rezultātā iegādāties auto, piesaistot finansējumu no juridiskām personām, būs krietni vieglāk.

Personas, kurām nav oficiālas darba vietas iespējas aizņemties būs ierobežotas. Iespējams, ka aizdevējs lūgs turpmākos sešus mēnešus veikt iemaksas bankomātā, lai pārliecinātos, ka ienākumi ir reāli. Citos gadījumos aizdevuma pieteikums tiks noraidīts, pamatojoties uz ienākumu neesamību. Jebkuram taču ir skaidrs, ka izsniegt kredītu cilvēkam, kam nav ienākumi parādsaistību izpildei būtu mazākais bezatbildīgi. Uzņēmuma skatījumā tā būtu vējā izsviesta nauda, bet atšķirībā no komercbankām citi uzņēmumi šādu greznību nevar atļauties.

Atrast izdevīgu aizdevumu auto iegādei nav vienkāršs process, taču tas ir iespējams. Ja ienākumu apmērs ir vismaz trīs, četras minimālās mēnešalgas, tad iespējas aizņemties internetā būs būtiski augstākas. Klientiem ar vidējiem un augstiem ienākumiem visas durvis atveras plašāk un vieglāk  nekā tiem, kam ienākumi ir zemi un nedaudz zem vidējā. Tas nav taisnīgi, taču kapitālismā galvenie ieguvēji ir cilvēki, kam jau ir izveidojušies uzkrājumi. Kreditoru skatījumā šādi cilvēki ir uzticamāki un procentu likmes viņiem tiek noteiktas zemākas nekā tiem, kam ienākumi ir mazāki. Rezultātā bagātie samaksā mazāk par finansējuma piesaisti, taču taisnības labad jāatzīst, ka bagātie arī pērk dārgākus auto.